Slovan Bratislava vs Spartak Trnava 26:14

• 10.09.2016
  • 13:00
  • Čunovo

Body Spartaka: Ťažký 5, Renard 5, Székely 4

V slovenskom ragbistickom derby nastúpili proti sebe dvaja najväčší favoriti na víťazstvo v prvom ligovom turnaji. Spartaku opäť vyšiel úvod stretnutia a do vedenia sa dostal do tretice po prvej akcii.

Po prieniku francúzskeho legionára Renarda sa musela pískať trestná päťka. Trnavčanmi zbytočne lomcovali emócie a upustili od svojej hry, čoho výsledkom bol polčas 7:19 pre Slovan.

Do druhého polčasu sa Spartak skonsolidoval a začal tlačiť na domácich. Rýchle zníženie znamenalo nárast nervozity aj u belasých, ktorí spravili dva zbytočné predhody a Spartak sa dostal zadarmo k šiške.

Bohužiaľ, Trnava nedokázala využiť ani mlyn, ani aut v obrannom pásme domácich a z poslednej akcie zápasu inkasovala definitívne ranu, keď domáci Bratislavčania upravili stav na konečných 26:14 v ich prospech. Tento zápas však bol ozdobou turnaja a oba tímy ho môžu hodnotiť pozitívne.